Yaz Ayında Kafeterya Serinletme ve Soğutma

Kafeterya Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri, özellikle kavurucu yoğun sıcaklıklarda klima, vantilatör gibi serinletme sistemlerinin yetersiz kaldığı durumlarda açık mekanın sıcaklığını 15 hatta 20 dereceye kadar düşürerek serinlemeyi sağlayan sistemdir.

Sistemi ortamın serinlemesini sağlayarak müşterilerinizin konforunu arttırırken; çalışanlarınızda daha rahat ve serin ortamda hızlı bir şekilde hizmet etmesini sağlar. Yazın sıcak günlerinde müşterinin sıcağın etkisiyle mekanlarda uzun süre kalmaması kafeteryalar açısından maliyet açısından kayıp yaşanmasına neden olur. Fakat kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri sayesinde açık alanlar dahi serin ve ferah bir havaya sahip olacağı için müşteriler uzun süre mekanınızda keyif yaparlar ki bu da sizin için kazanç anlamına gelir.

Kafeterya Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri, misting sistem sayesinde sisli bir ortam yaratarak, mekanda serin ve ferah bir havanın esmesini sağlar. 70 iler 120 bar basınçtaki şebeke suyu nozullara gönderilerek, su zerrecikleri haline getirilir. Su zerrecikleri sıcak hava nedeniyle tepkimeye girer ve buharlaşarak ortam ısısını düşürür.

Sistemin kurulumu öncesi uzman ve deneyimli personel tarafından ortamın büyüklüğü, konumu gibi farklı özellikler değerlendirilerek keşfi yapılır ve buna göre gerekli hesaplamalar eşliğinde sistem projesi hazırlanır. Sistemde gerekli olan malzemeler sayısına göre hazırlanarak; sistem ortalama 4 ile 6 saat içerisinde istediğiniz zaman diliminde kafeteryaya kurulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*