Restoranlardaki Açık Alanların Serinletme Yöntemleri

Restoran Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Restoran serinletme ve soğutma sistemleri, sıcak yaz aylarında restoranlara gelen müşterilerin serinletilmesi amacıyla en çok tercih edilen misting sistemdir.

Restoranlar, yoğun insan ile sigara dumanı ve yemek kokusu nedeniyle sürekli havalandırma ve serinletme ihtiyacı duyulan mekanlardır. İlk yatırımda ve ilk kullanımda ekonomik çözümler sunan sistem sayesinde, müşterilerinize yemeklerini ıslanmadan ve rahat, serin bir ortamda yeme fırsatı sunarken; sizinde restoran sayesinde kara geçmeniz anlamına gelmektedir. Sitemin kurulumu kolay ve zaman açısından tasarruf sağlarken; maliyet açısında da uygun olması çok tercih edilmesine neden olur.

Restoran Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Restoran serinletme ve soğutma sistemleri öncelikle restoranın büyüklüğüne göre projelendirilir. Proje kapsamında sistem için kullanılacak malzeme sayısı belirlendikten sonra sistem kurulumu sağlanır. Şebeke suyu pompalar vasıtasıyla pompalanarak nozullar sayesinde su zerreciklerine ayrıştırılır. Suyun kola buharlaşması için su zerreciklerine dönüştürülür ve su zerrecikleri sıcak ve kuru hava ile karşılaşınca buharlaşarak, sis görünümünde damlamadan ya da ıslatmadan ortamı serinletir.

Açık alanda su pulverize edildiği için, buharlaşırken aldığı ısı sayesinde ortamı serinletir. Buharlaşmanın etkisiyle soğuk hava perdesi oluşturur.

Restoran Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Restoran serinletme ve soğutma sistemleri, serinletme yaparken ortamdaki tozlanmayı engeller ve kanatlı böceklerin ortama girmesi sisli hava nedeniyle engellenir.

Restoranın serinlemesi sağlanırken, ortamın havasının temizlenmesini de sağlar ve böylelikle ortamda kötü koku oluşumunu engeller. Restoranınıza estetik açıdan farklı bi görünüm katar. Şık ve konforlu görünmesini sağlar. Bu da daha çok müşterinin tercih etmesi anlamına gelir.

Restoran serinletme ve soğutma sistemi kurulum açısından kolaydır. Kısa zaman içerisinde kurulum yapılır ve kurulum sırasında herhangi bir hasara neden olmaz. İstediğiniz zamanda kolayca sökülebilir.

Restoran Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Restoran soğutma ve serinletme sistemleri, ortamın büyüklüğü dikkate alınarak projelendirilir. Açık alan mekanlarda, cafe ve barlarda, kafeteryalarda organizasyon alanlarında kullanılabilir.

Siz de restoran serinletme ve soğutma sistemlerinin avantajlarını yaşamak istiyorsanız  restoranlarınıza sistemi kurdurmak için www.megamist.com.tr adresinden iletişime geçerek isteğinizi iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*