Kafeterya Serinletme Sistemleri Nedir?

Kafeterya Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri, yazın kafeteryaların açık alanlarında istenilen serinliğin sağlanmasına yardımcı olan sistemdir. Açık alan mekanların ısısını 15 dereceye kadar düşürerek ortamda rahat nefes alınmasını sağlar.

Serinletme ve soğutma sistemi sayesinde ortamda istenilen ısı elde edilir ve ayarlanabilir bir sistem olduğu için belirlenen zaman aralıklarında sistemin çalışması sağlanarak; ortam serinliği korunur. Böylelikle müşterilerinin uzun süre keyifli ve ferah bir ortamda zaman geçirmesi sağlanır.

Kafeterya Soğutma ve Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri, suyun buharlaştırılması mantığıyla çalışır. Şebeke suyu kullanılır 70 ile 120 basınçla nozullara bağlantı hortumları ile iletilen su, su zerreciklerine ayrıştırılır. Sıcak ve kuru havanın etkisiyle buharlaşan su zerrecikleri sisli bir hava yaratarak ortamı serinletir. Bu nedenle bu sisteme sisleme sistem adı da verilir.

Sistem kurulmadan önce kafeteryanız için ön keşif yapılır. Büyüklüğü ya da konumu,  nem oranı gibi farklı özellikler uzman kip tarafından incelenerek; gerekli çalışmalar sonucunda ortama uygun proje hazırlanır. Projeye göre sistem için gerekli malzemeler hazırlanarak ortalama 4 ile 6 saatte kafeteryanız çalışma saatlerini olumsuz etkilemeden sistem kurulur. İlerleyen zamanda ihtiyaç olması durumunda sisteme ilaveler veya çıkarmalar yapılabilir.

Kafeterya Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Kafeterya serinletme ve soğutma sistemleri, açık alanların serinletmesi amacıyla kullanıldığı için;

  • Cafe, restoran, bar gibi mekanların serinletilmesinde,
  • Evlerinizi ya da villalarınızın bahçelerinin serinletilmesinde,
  • Organizasyon alanlarının serinletilmesinde,
  • Açık AVM’lerin serinletilmesinde pratik ve ekonomik olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabilir.

Kurulan kafeterya serinletme ve soğutma sistemi sayesinde ortamın sıcaklığı düşürülerek; serinleme sağlanırken, ortamdaki toz ve kötü koku olumsuzluklar ortadan kaldırılır. Dozaj pompası sisteme ilave edilerek istenilen kokunun ortama entegre edilmesi sağlanır. Nem oranını dengelediği için ortamın daha rahat nefes alınacak hale gelmesini sağlar.

Sizde kafeteryanızda müşteri memnuniyetini artırarak kazancınıza olumlu katkılarda bulunmak istiyorsanız, profesyonel ve deneyimli sistem ekibimizle www.megamist.com.tr adresimizden iletişim kurabilir. Ekonomik fiyatlar eşliğinde kafeteryanıza serinletme sistemi kurulmasını sağlayabilirsiniz. bize ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*