Dış Mekan Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, işletmelerin ya da açık alan mekanların sıcak havalarda serinletilmesi amacıyla kullanılan ve günümüzde ekonomik olması nedeniyle çok tercih edilen bir sistemdir.

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri yüksek basınç pompalarının etkisiyle ortamdaki sıcak ve kuru havayı serinleterek, nem oranın da yükselmesini sağlar. Sistemin çalışması için suya ihtiyaç vardır ve su sistemin resmen yakıtıdır. Ama kullanılan su miktarı az olduğu bütçeyi olumsuz etkilemez. Dış mekan serinletme sistemleri çevreye zarar vermediği için çevre dostudur.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, 70 ile 120 barlık yüksek basınç pompalarıyla suyun püskürtülmesi sonucu bağlantı hortumları ile nozullara suyun ulaştırılması ve nozulların suyu 5 ile 15 mikron su zerreciklerine parçalamasıdır. Su zerrecikleri sıcak havanın etkisiyle buharlaşırken vantilatör ya da fanlar yardımıyla serinlik ortama dağıtılır. Su zerrecikleri ortamda sisli bir hava oluşumuna neden olur bu nedenle sisleme yöntemi olarak da bilinir.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Fiyatları

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, büyük açık alanların serinletmesi amacıyla kullanılır. Ön keşif yapılarak ortamın büyüklüğü ve kullanım şekli gibi detaylar hakkında bilgi toplanır ve proje hazırlanır. Proje sonrasında kullanılacak malzeme miktarına göre fiyat belirlenir. Fakat ne kadar fazla sayıda parça bile sistem için kullanılsa dahi, tasarruflu olması nedeniyle maliyetini müşteri sayısındaki artış nedeniyle de kısa süre içerisinde giderir.

Dış mekan sistemleri;

  • Bahçe ve Kafeterya Açık Alan Serinletme
  • Dış Mekan Serinletme
  • Açık Alan Serinletme
  • Açık AVM Serinletme
  • Kır Düğünü Mekanlarını Serinletme
  • Plaj Soğutma Serinletme
  • Restoran Bahçesi Serinletme
  • Konser ve miting alanı Serinletme amacıyla kullanılır. İhtiyaç halinde farklı ortamlara da uyarlanması mümkündür.

Sağladığı özellikler nedeniyle dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri müşteri memnuniyetini arttırır. Sizde çalışanlarınızla birlikte müşterilerinize de konforlu ve serin bir ortam sunmak istiyorsanız www.megamist.com.tr adresimiz üzerinden iletişime geçerek; uygun fiyatta hizmet alabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*